گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل در هواشناسی آذربایجان شرقی
  • تاریخ : 1398/08/11

گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل در هواشناسی آذربایجان شرقی

مراسم گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل در هواشناسی استان آذربایجان شرقی با حضور مدیر کل، روز چهارشنبه 8 آبان ماه در دفتر مدیر کل برگزار شد
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، در ابتدا جلسه ابراهیمی دبیر کمیته با اشاره به آغاز هفته پدافند غیر عامل اظهار داشت: 8 تا 14 آبان ماه به نام هفته پدافند غیر عامل نامگذاری شده است و شعار سال 98 برای این هفته " پدافند غیر عامل، مقاومت و بازدارندگی رونق تولید" عنوان شده است. وی درادامه به اهمیت نقش هواشناسی در پدافند غیر عامل اشاره و از اعضای کمیته خواستند این امر را جدی بگیرند.
در ادامه علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان و رئیس کمیته بیان داشت: هواشناسی یکی از دستگاه های اجرایی است که نقش موثری در پدافند غیر عامل داشته و اقدامات اداره کل هواشناسی استان و خروجی نتایج این اقدامات نیز در راستای پدافند غیر عامل بوده است.
وی با اشاره به ایستگاه های سنتی در کنار ایستگاه های خودکار افزود: در راستای پدافند غیر عامل، ‌در کنار ایستگاه های ‌‌‌سینوپتیک اصلی خودکار هواشناسی استان، ایستگاه های سنتی هم موجود می باشد تا در مواقع بحرانی و زمانی که ایستگاه خودکار از کار افتاد بتوانیم اطلاعات وضعیت جوی آن منطقه را از ایستگاه سنتی دریافت کنیم.
وی همچنین با اشاره به بستر های ارتباطی ایستگاه های هواشناسی استان گفت : ‌در ایستگاه های هواشناسی استان حداقل دو نرم افزار جایگزین نرم افزار ارسال پارامترهای هواشناسی موجود می باشد که در صورت بروز مشکل بتوانیم برای ارسال داده ها از نرم افزار جایگزین استفاده کنیم.
گفتنی است در پایان این مراسم، مدیر کل هواشناسی از مراکز حساس اداره کل بازدید بعمل آوردند
1.JPG
2.jpg

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید