پیام تبریک مدیرکل هواشناسی استان آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی هواشناسی
  • تاریخ : 1399/01/03

پیام تبریک مدیرکل هواشناسی استان آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی هواشناسی

علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با ارسال پیامی فرا رسیدن چهارم فروردین ( ۲۳ مارس )، روز جهانی هواشناسی را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، متن پیام به شرح ذیل است.
سازمان جهانی هواشناسی ٢٣ مارس مصادف با چهارم فروردین را روز جهانی هواشناسی تعیین کرده و هر سال یک شعار را برای این روز اعلام می کند و نامی که برای امسال تعیین کرده "اقلیم و آب" است.
يكي از علل اين نامگذاري را مي توان اين مهم دانست كه با توجه به ارتباط نزديك چرخه ي آب و سامانه ی اقلیمی هر تغییری در اقلیم، بر منابع آب مؤثر است. از آنجایی که ایران جزو مناطق خشک و نیمه خشک جهان محسوب شده و از تنوع آب و هوایی وسیعی برخوردار است. تهیه برنامه توسعه منابع آبی برای پیشرفت اقتصادی کشور و آگاهی از امکانات موجود برای توسعه این منابع، ضرورتی انکار ناپذیر است.
بنابراین هرگونه تغییر معنی دار در اقلیم در مقیاس جهانی،منابع آب را تحت تاثير قرار مي دهد ،لذا سرعت گرفتن تغییرات اقلیمی می تواند تهدیدی برای منابع آبي و کلیه منابعي باشد که از دست رفتن  آن ها رفاه بشر را تهدید می كند.
اینجانب فرارسیدن چهارم فروردین روز جهانی هواشناسی را به کلیه همکاران زحمتکش اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی، جامعه هواشناسان، اقلیم شناسان، پژوهشگران، دانشجویان ‌و تلاشگران این عرصه تبریک تهنیت عرض نموده و توفیق روز افزون ایشان را از درگاه ایزد منان خواستارم.
1.jpg

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید