وزش باد، کاهش محسوس دما و رگبار باران و رعد و برق در انتظار آذربایجان شرقی
  • تاریخ : 1399/01/16

وزش باد، کاهش محسوس دما و رگبار باران و رعد و برق در انتظار آذربایجان شرقی

مسئول روابط عمومی هواشناسی استان با اعلام این خبر افزود: با ورود سامانه بارشی، وزش باد گاهی تا شدید، کاهش محسوس دما و رگبار باران و رعد و برق  و در نواحی سردسیر و مرتفع بارش برف  و در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ پیش بینی می شود.
افشین ابراهیمی مسئول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی ‌گفت:  نقشه هاي پيش يابي هواشناسي شرايط ناپايدار جوي از بعد ظهر و شب روز دوشنبه 18 فروردین ماه تا روز جمعه کلیه نواحی مخصوصا نواحی شرقی استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
ابراهیمی با اشاره به وزش باد و کاهش محسوس دما افزود: با توجه به رخداد تند باد های لحظه ای و کاهش محسوس دما، احتمال خسارت به باغات و گلخانه ها دور از انتظار نبوده و توصیه می شود به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی توجه گردد.
وی ادامه داد: آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها، در نواحی مرتفع احتمال اصابت صاعقه، مه و اختلال در تردد در جاده ها دور از انتظار نیست و توصیه می شود از اتراق و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و حضور در ارتفاعات اجتناب گردد.
مسئول روابط عمومی هواشناسی استان تاکید کرد: به مسافران و هم استانی‌ها توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی بعمل آید.

 

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید