نشست هم اندیشی اداره کل هواشناسی با شورای عالی کمیسیون آب ، بنیاد ملی گندم و نظام صنفی کشاورزی استان
  • تاریخ : 1395/11/25

نشست هم اندیشی اداره کل هواشناسی با شورای عالی کمیسیون آب ، بنیاد ملی گندم و نظام صنفی کشاورزی استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی نشست هم اندیشی اداره کل هواشناسی با شورای عالی کمیسیون آب ، بنیاد ملی گندم و نظام صنفی کشاورزی استان در محل اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
نقش اطلاعات هواشناسی در پیشگیری از خسارت حوادث طبیعی به بخش کشاورزی اشاره کرد
مطلبی فر با اشاره به اینکه در زمان حاضر اطلاعات هواشناسی به صورت کلی برای تمامی کاربران بخش کشاورزی استان ارسال می شود، گفت: در صورت همراهی نهادهای فعال در این بخش برای ارسال اطلاعات مورد نیاز هر زیربخش به کاربران مرتبط گام بزرگی در راستای کاهش هزینه های و افزایش تولید برداشته می شود.
عطاء اله هاشمی رئیس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی آذربایجان شرقی هم در این نشست اشاره کرد امروز بسیاری از مشکلات پایه زیست محیطی دارند و از طریق اطلاعات هواشناسی از خیلی از خسارت ها جلوگیری می شود.ایشان نقش هواشناسی را در توسعه کشاورزی موثر دانست و از تهیه نرم افزاری در نظام صنفی کشاورزی استان به منظور تفکیک اطلاعات هواشناسی خبرداد و گفت: به این ترتیب امکان ارسال اطلاعات به صورت تخصصی به کاربران مرتبط فراهم می شود. وی با بیان اینکه کمبود اطلاعات هواشناسی بیشترین لطمه را به بخش کشاورزی می زند، گفت: به عنوان یک نهاد صنفی کشاورزی آماده همکاری برای انتقال خواسته های هواشناسی در قالب مطالبات صنفی به نمایندگان مجلس و مسئولان ارشد وزارت جهاد کشاورزی هستیم. هاشمی با بیان اینکه امکان بیان مسئله به صورت ارائه طرح و لایحه به مجلس شورای اسلامی را هم داریم، گفت: از ظرفیت دهیاران و اعضای شوراهای روستا برای افزایش آگاهی عمومی و انتقال اطلاعات هواشناسی به گروه های هدف استفاده می کنیم.
1-(1).jpg2.jpg

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید