نشست خبری مدیر کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با اصحاب رسانه
  • تاریخ : 1398/11/19

نشست خبری مدیر کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با اصحاب رسانه

 به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر نشست خبری مدیر کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با اصحاب رسانه روز چهارشنبه 16 بهمن ماه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان در این نشست با اشاره به نقش و جایگاه هواشناسی در زندگی انسان، افزود: سازمان هواشناسی بیش از ۷۰ سال پیش فعالیت خود را در ایران آغاز کرد و در ۱۳۲۷ با تاسیس فرودگاه تبریز، هواشناسی استان نیز با عنوان ایستگاه هواشناسی فرودگاهی تبریز راه اندازی شد.
وی با بیان این‌که حدود ۱۲۰ ایستگاه، عملیات پایش را در استان انجام می‌دهند، گفت: اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی مسئولیت انواع پایش، اقلیم شناسی و شناسایی پدیده‌های جوی را برعهده دارد، پایش پردازش و اطلاع رسانی جزو اصلی‌ترین وظایف سازمان هواشناسی است.
مدیر کل هواشناسی استان با اشاره به اقدامات انجام شده توسط این اداره کل در استان، تشریح کرد: گسترش شبکه ایستگاه‌ها، انجام زیر ساخت لینک دوم سامانه RVR فرودگاه شهید مدنی تبریز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، گیرنده تصاویر ماهواره‌ای، ایستگاه پایش آلودگی هوا و گرد و غبار، ارتقاء پیش‌بینی تخصصی از لحاظ بازه زمانی و غیره از جمله اقدامات این اداره کل است.
وی یادآور شد: با راه اندازی لینک دوم سامانه RVRفرودگاه شهید مدنی تبریز، درجه بندی فرودگاه از CATI به CATII ارتقا یافته است.
وی از ارتقا، بروزرسانی و خودکارسازی ایستگاه جهاد کشاورزی خسرو شهر با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: هدف از اجرای این پروژه، کسب آمار لحظه‌ای و ۲۴ ساعته از ایستگاه و تکمیل شدن پارامترهای مورد نیاز جهت استفاده در تحقیقات علمی است.
مدیر کل هواشناسی استان با اشاره به راه اندازی ایستگاه هواشناسی هوراند و آذرشهر در سال جاری، گفت: پیشرفت عملیات اجرایی ایستگاه هواشناسی هوراند و آذرشهر بالای ۸۵ تا ۹۰ درصد بوده و مقرر بود این دو پروژه در ایام دهه فجر افتتاح شود ولی به دلیل وضعیت جوی نامناسب هوا افتتاح نشد، تلاش می‌کنیم عملیات این دو پروژه را تا پایان سال جاری به اتمام برسانیم.
وی با بیان این‌که بیش‌ترین بارش سال آبی جاری در چاراویماق با ۱۱۹.3 میلی‌متر و کم‌ترین بارش در جلفا با 60.1 میلی‌متر گزارش شده است، گفت: میزان بارش در تبریز 69.4 میلی‌متر ثبت شده است.
1.JPG2.JPG
3.JPG
4.JPG
 


 

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید