مراسم تودیع و معارفه مدیران کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با حضور رئیس سازمان هواشناسی کشور
  • تاریخ : 1398/05/26

مراسم تودیع و معارفه مدیران کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با حضور رئیس سازمان هواشناسی کشور


مراسم تودیع و معارفه مدیران کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی  با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور، روز پنجشنبه 24 مرداد ماه سال جاری در محل اداره کل هواشناسی استان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، دکتر تاج بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور در این مراسم گفت: کار ما در سازمان هواشناسی پژوهش، تحقیق و آموزش نیست، بلکه ارایه تولید محصول و ارایه سرویس خوب به کاربر است که می تواند این کاربر در حوزه تخصصی، هوانوردی، کشاورزی یا عامه مردم باشد.
وی با بیان اینکه کار اصلی سازمان هواشناسی، دیدبانی و پیش بینی و تولید محصول است، گفت: سایر وظیفه های این سازمان مانند مدیریت داده، اطلاع رسانی، ظرفیت سازی و آموزش و تحقیق و پژوهش را حتی می توان برون سپاری کرد.
تاج بخش با اشاره به نقش وظایف اصلی این سازمان در نگاه کلان کشور، افزود: کار ما زمانی نمود پیدا می کند که بهترین سرویس را به کاربر بدهیم و با این روند سازمان هواشناسی به جایگاه اصلی خود می رسد.
علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با اشاره به برنامه های توسعه ای این اداره کل، گفت: ارتقای سامانه هواشناسی فرودگاه تبریز با نصب دومین نرم افزار  «آر.وی.آر»، تکمیل مانیتورینگ پیش بینی، ارتقای سیستم پایش و بهسازی و نوسازی شبکه استانی هواشناسی از جمله برنامه های این اداره کل است.
علی دولتی مهر، افزود: راه اندازی ایستگاه های هوراند و آذرشهر از دیگر برنامه های این اداره کل است که زیرساخت های آن در حال اجرا بوده و تلاش می شود تا پایان شهریور  بهره برداری شوند.
وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به مسئولان و مردم در خصوص هوا و خشکسالی، اظهار داشت: در این راستا اقدام های لازم از جمله همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای آگاهی بخشی به این قشر در ارتباط با وظایف این سازمان و صحت و احتمال خطاهای پیش بینی های هواشناسی در حال انجام است.
مدیرکل سابق اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی نیز گفت: نصب نخستین نرم افزار «آر.وی.آر» برای ارتقای سامانه هواشناسی، ایجاد مانیتورینگ  پیش بینی، ساخت اتاق دیتا سنتر، اصلاح و بازسازی ادارات هواشناسی استان، تکمیل ترابری، جذب ۴۰ نیروی متخصص و امضای ۵ تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ها، محیط زیست و موسسه رازی از جمله اقدامات انجام شده در طول ۵ سال تصدی اینجانب در این مسئولیت است.
فرخ مطلبی فر، افزود: در طول این مدت اعتبارات عمرانی این اداره کل ۷ برابر و اعتبارات جاری نیز ۲ برابر افزایش یافت.
در این مراسم علی دولتی مهر به عنوان مدیرکل جدید هواشناسی آذربایجان شرقی، معرفی و از تلاش های مطلبی فر، مدیرکل سابق هواشناسی قدردانی شد.
18.jpg
15-(1).jpg14-(1).jpg
13-(1).jpg
12-(1).jpg
11-(1).jpg
11-(2).jpg
10-(1).jpg
9-(1).jpg
9-(2).jpg
8-(1).jpg
7-(1).jpg
6-(1).jpg
5-(2).jpg4-(1).jpg
3-(1).jpg
2-(2).jpg
1-(1).jpg
16-(1).jpgنظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید