سامانه خودکار توسعه هواشناسی کاربردی( تهک ) راه اندازی شد.
  • تاریخ : 1397/06/22

سامانه خودکار توسعه هواشناسی کاربردی( تهک ) راه اندازی شد.

افشین ابراهیمی مسئول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی از راه اندازی سامانه خودکار هواشناسی کشاورزی خبر داد و افزود: تولید کنندگان مواد غذایی در استان ازجمله کشاورزان، دامپروران، گلخانه داران و مرتعداران و... با ثبت نام در این سامانه به نشانی.tahak.irimo.ir می توانند اطلاعات و توصیه های هواشناسی کشاورزی روزانه را از طریق پیامک دریافت نمایند
وی افزود: دولت در راستای اقتصاد مقاومتی و به منظور ایجاد امنیت غذایی توجه بسیاری به توسعه بخش کشاورزی دارد و در همین چارچوب با توجه به رویکرد سازمان هواشناسی کشور در خصوص ارتباط مستقیم با فعالان بخش های مختلف کشاورزی به عنوان یکی از کاربران نهایی اطلاعات هواشناسی به منظور تبیین ماهیت، اهداف و برنامه های مد نظر سامانه توسعه هواشناسی کاربردی کشاورزی(تهک) ایجاد گردید.
مسئول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی در خصوص شیوه ثبت نام در این سامانه گفت: هدف از طراحی این سامانه ارائه خدمات الکترونیک بیشتر به کاربران بوده است و کاربران کشاورزی می توانند در سامانه تهک به آدرس tahak.irimo.ir ثبت نام کنند و در این سامانه باید منطقه و محصول خود را درج کنند. پس از ثبت نام و ورود به سامانه باید استان، شهر و نام محصول انتخاب شود، در نهایت تمام توصیه ها و هشدارها به صورت پیامکی برای کاربران ارسال خواهد شد.
تهک.PNG

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید