دیدار مدیر کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند
  • تاریخ : 1398/04/10

دیدار مدیر کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند

مدیرکل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند دیدار و در خصوص مشکلات ایستگاه هواشناسی این شهرستان گفتگو کرد .
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان در این دیدار ضمن ارائه گزارش از آخرین وضعیت جوی استان و شهرستان، خواستار مساعدت بیشتر فرماندار در رفع مشکلات ایستگاه هواشناسی از جمله تبدیل ایستگاه سنتی به ایستگاه هواشناسی خودکار شد.
دولتی مهر با اشاره به بازسازی ایستگاه هواشناسی جاده ای مرند گفت:  با توجه به اهمیت جاده بین المللی تبریز – مرند، ایستگاه هواشناسی جاده ای که در گردنه پیام و نزدیک پلیس راه مرند نصب شده، نیاز به باز سازی دارد تا پارامتر هایی از جمله یخبندان، لغزندگی سطح جاده، دید افقی، سمت و سرعت باد بر روی سایت هواشناسی قابل رصد باشد. که این امر حمایت مسئولین شهرستانی را می طلبد.
مدیر کل هواشناسی استان با اشاره به نقش هواشناسی در کشاورزی افزود: هواشناسی از طریق جهاد کشاورزی استان با ۲۵ هزار کشاورز به صورت مستقیم و غیر مستقیم در ارتباط است که توسعه های هواشناسی کشاورزی، زمان کود دهی، سرما، گرما، کاشت و … را به موقع اطلاع رسانی می کند.
گرشاسبی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات این مجموعه گفت: مقوله هواشناسی جز مواردی است که همواره مورد توجه عموم مردم واقشار مختلف قراردارد.
وی ادامه داد: شهرستان مرند جز شهر های ۳۴ گانه کشور است و از جایگاه ویژه ای در استان برخوردار است و هواشناسی یکی از ادارات اثر پذیر است و نقش مهمی دارد که نیاز به نگاه علمی و تخصصی بیشتر دارد.
وی ادامه داد: هواشناسی یک علم تثبیت شده است و این علم در حوزه های مختلف کمک های شایانی کرده که از جمله آن در زمینه جهاد کشاورزی است.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در ادامه با تاکید بر احداث ایستگاه مجهز در شهرستان، قول مساعد برای همکاری های لازم را داد
1.jpg
DSC_0007.jpg
DSC_0003.jpg

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید