دیدار مدیر کل هواشناسی آذربایجان شرقی با فرماندار شهرستان اسکو
  • تاریخ : 1398/06/29

دیدار مدیر کل هواشناسی آذربایجان شرقی با فرماندار شهرستان اسکو

علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی در خصوص ایستگاه هواشناسی شهرستان اسکو، با رضی منش فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، دولتی مهر ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضیعت جوی استان و شهرستان، به محل غیر استاندارد هواشناسی این شهرستان اشاره و خواستار همکاری فرمانداری در خصوص جابجایی ایستگاه هواشناسی بر طبق استاندار و ضوابط سازمان هواشناسی و تجهیز این ایستگاه هواشناسی شد.
مدیر کل هواشناسی استان با اشاره به اهمیت اطلاعات هواشناسی در مقابله با بلایای جوی گفت: در صورت تخصیص اعتبار بالغ بر 5 میلیارد ریال، می توانیم ایستگاه خودکار هواشناسی را بصورت کامل راه اندازی و پشتیبانی کنیم تا خدمات بهتری در بحث مدیریت پدیده های جوی شهرستان اعمال شود.
در ادامه رضی منش فرماندار شهرستان اسکو گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت ایستگاه های هواشناسی در مدیریت بحران و انجام اقدامات به موقع در بروز بحران ها، تقویت ایستگاه های هواشناسی شهرستان باید در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: یکی از راهکارهای افزایش بهره‌وری در کشاورزی، تقویت تجهیزات و ایستگاه های هواشناسی شهرستان است و انتظار داریم اداره کل هواشناسی نسبت به این موضوع توجه کافی را داشته باشد.
فرماندار اسکو همچنین با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری شهرستان یادآور شد: در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۶۵۰ هزار گردشگر داخلی و ۲۲ هزار گردشگر خارجی از مناطق گردشگری شهرستان بازدید نمودند و بدون تردید، یکی از لوازم و زیرساخت های توسعه گردشگری، تقویت ایستگاه های هواشناسی در گستره شهرستان است.
رضی منش خاطرنشان کرد: به ویژه با توجه به حجم بالای گردشگر در روستای تاریخی کندوان و نیز تاثیر شرایط آب و هوایی در وضعیت کران های این روستای تاریخی، استقرار ایستگاه هواشناسی در این روستای تاریخی و منحصربفرد مورد تاکید است.
1.jpg

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید