دومین جلسه کمیته پدافند غیر عامل هواشناسی آذربایجان شرقی
  • تاریخ : 1399/06/05

دومین جلسه کمیته پدافند غیر عامل هواشناسی آذربایجان شرقی

دومین جلسه کمیته پدافند غیر عامل هواشناسی آذربایجان شرقی با حضور مدیر کل روز دوشنبه سوم شهریور ماه در دفتر مدیریت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، ‌دومین جلسه کمیته پدافند غیر عامل با دستور جلسه بررسی امنیت حوزه IT از نظر نرم افزاری و سخت افزاری، ‌تدوین برنامه عملیاتی سال ٩٩، ‌شناسایی، ‌طبقه بندی آسیب ها و تهدیدات احتمالی و گزارش اقدامات مدیریت بحران در هواشناسی، ‌روز دوشنبه سوم شهریور ماه با حضور مدیر کل برگزار شد.
در ابتدای جلسه ابراهیمی دبیر جلسه و مسئول پدافند غیر عامل هواشناسی استان ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت بویژه شهیدان والامقام رجایی و باهنر، با اشاره به اقدامات مصوبات جلسه قبل، ‌دستور جلسه را بیان نمودند.
در ادامه علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان و رئیس کمیته، ‌ضمن تسلیت ایام محرم و تبریک هفته دولت گفت: ‌شناسایی آسیب ها و تهدیدات احتمالی و اقدامات لازم در راستای پدافند غیر عامل باعث کاهش از آسیب پذیری احتمالی در شرایط بحرانی است.
مدیر کل هواشناسی استان با اشاره به اهمیت دیتاسنتر هواشناسی استان افزود: جهت افزایش امنیت و ایمنی در اتاق سرور، سیستم اطفا حریق fm200 با دو zone و هفت سنسور با اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد ریال نصب گردیده است اما همچنان نگهداری و پشتیبانی دیتاسنتر یک چالش بوده و باید اقداماتی نیز در این خصوص انجام گیرد.
پور اصغر معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان با اشاره به اهمیت مدیریت بحران و در خصوص پیشگیری و آمادگی های لازم جهت مقابله با بحران های احتمالی، ‌پیشنهاد تشکیل کمیته بحران هواشناسی را مطرح کردند.
معاون توسعه و پیش بینی در این جلسه اقدامات مدیریت بحران در هواشناسی را برای اعضای جلسه تشریح نموده و مقرر شد برای کلیه کارکنان جهت اقدام ارسال گردد.
میزانی رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات با اشاره امنیت حوزه IT گفت: ‌در این حوزه اقداماتی از جمله Vlan بندی و محدود کردن کلیه دسترسی های سوئیچینگ بستن کلیه پرتال هایUSB در اداره کل، بروزرسانی کلیه سیستم ها از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری و برگزاری دوره های تخصصی فناوری برای نیرو های این حوزه به صورت ویدئوکنفرانس اقدام شده است.
فرتاش رئیس اداره توسعه مدیریت و منابع در این جلسه گفت: ‌برنامه هایی که در راستای پدافند غیر عامل از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای کارسازی خواهد گردید، بعد از مبادله موافقت نامه و اعلام تخصیص جهت جذب اعتبارات می بایست مجوز های لازم از اداره کل پدافند غیر عامل اخذ گردد.
در ادامه جلسه برنامه های پدافند غیر عامل برای سال ٩٩ تدوین و آسیب ها و تهدیدات احتمالی شناسایی و پس از بحث و تبادل نظر اقداماتی در این خصوص اتخاذ گردید.
1.JPG
2.JPG

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید