دومین جلسه کارگروه بلایای جوی و طوفان
  • تاریخ : 1398/06/30

دومین جلسه کارگروه بلایای جوی و طوفان

دومین جلسه کارگروه بلایای جوی و طوفان روز شنبه 30 شهریور با حضور مدیر کل هواشناسی و اعضای کارگروه برگزار شد
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، دومین جلسه کارگروه بلایای جوی و طوفان روز شنبه 30 شهریور با حضور علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی و اعضای کارگروه در دفتر مدیریت هواشناسی استان برگزار شد
در ابتدا علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان ضمن خیر مقدم به حاضرین جلسه، در مورد توانایی های اداره کل هواشناسی در توسعه ایستگاهها برای استفاده از انرژی های نو و صدور اطلاعیه و اخطاریه ها در جهت کاهش خسارات بلایای جوی مطالبی را بیان نمودند.
وی اطلاعات هواشناسی را مهم برشمرد و افزود: استفاده از اطلاعات هواشناسی در کاهش آثار ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل، طوفان، خشک سالی و... می تواند نقش به سزایی داشته باشد.
دولتی مهر با اشاره به توانایی های اداره کل هواشناسی استان گفت: تقویت و تجهیز و توسعه ایستگاه های هواشناسی استان به منظور تامین داده های پایه و استاندارد به عامه مردم در جهت کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی یکی از توانایی های اداره کل هواشناسی استان می باشد.
مدیر کل هواشناسی استان ادامه داد: هواشناسی فرصت های زیادی در خصوص کاهش بلایای طبیعی دارد و برای اینکه از این فرصت ها استفاده کنیم مستلزم همیاری و همراهی مقامات و مسئولین استانی و کشوری می باشد.
در ادامه جلسه انصاری کارشناس آب و منطقه ای استان، گزارشی از نتایج مطالعه انجام یافته توسط سازمان آب منطقه ای استان در موررد تغییرات دما وبارش استان را اعلام نمودند.
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.jpg
6.jpg

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید