جلسه کار گروه بلایای جوی استان در اداره کل هواشناسی
  • تاریخ : 1395/09/03

جلسه کار گروه بلایای جوی استان در اداره کل هواشناسی

جلسه کار گروه بلایای جوی استان مورخ 95/9/3در اداره کل هواشناسی برگزار گردید در این جلسه مطلبی فر مدیر کل هواشناسی اعلام نمود: میزان بارندگی در سال زراعی گذشته 324 میلی متر بود که این میزان نسبت به بلند مدت 13 درصد افزایش یافته است.وی یادآوری کرد: متوسط دمای استان در سال زراعی گذشته 12.8 درجه سانتی گراد بود که نسبت به بلند مدت 4 دهم درجه افزایش و نسبت به سال زراعی 93 - 94 نیز 3 درجه کاهش یافته است.
مطلبی فر افزود: براساس پهنه بندی دمایی استان، بیشترین افزایش دمایی در سال زراعی گذشته مربوط به غرب و کمترین افزایش در شرق استان روی داده است. وی گفت: براساس آمار در حوزه دریاچه ارومیه از یک طرف میزان بارندگی کاهش یافته و از طرفی دما افزایش یافته که با وجود تمهیدهای لازم خشکسالی در این حوزه بیشتر نمود داشته است.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی نیز در این کارگروه گفت: برای پیشگیری از بروز تصادف جاده ای به ویژه در گردنه های برفگیر و حادثه خیز نیاز به پیش بینی وضعیت جوی وجود دارد.
اخلاقی، افزود: این اداره کل در این زمینه نیاز به پیش بینی قبلی و اطلاعات لحظه ای وجود دارد تا هشدارهای لازم به مردم و کاربران جاده ای داده شود.
950903-2.jpg 950903-1.jpg
 

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید