NoImage
  • تاریخ : 1396/03/03

برگزاری کارگاه آموزشی کاربرد اطلاعات و پیش بینی های هواشناسی درکشاورزی در شهرستان مرند

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، کارگاه آموزشی کاربرد اطلاعات و پیش بینی های هواشناسی در کشاورزی(تهک)  با حضور  مهندس امام دوست رئیس اداره هواشناسی شهرستان مرند ،آقای اکبر زاده دبیر تهک استان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند مسئولین مراکز ودفاتر وکارشناسان پهنه بندی وجمعی ازکشاورزان  شهرستان مرند، روز سه شنبه 2/3/96 در اتاق جلسه مدیریت جهاد کشاورزی   برگزار شد.
مهندس رحمانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند گفت: محصولات کشاورزی از نظر کمّی وکیفی شدیداً تحت تأثیر شرایط جوی هر منطقه قرار دارند. در شرایط مناسب جوی میزان بهره وری کشاورزی و تأمین مواد غذایی می تواند به شکل قابل توجهی افزایش یابد. همچنین در شرایط مناسب آب و هوایی آفات گیاهی و جانوری مانند قارچ ها و حشرات تولید شده و رشد می‌کنند که می توانند خسارات جبران ناپذیری به کشاورزی وارد کنند این تأثیر دوگانه آب و هوا بر کشاورزی، خود نشان از اهمیت و حساسیت بالای هواشناسی در  کشاورزی است. با توجه به اهتمام دستگاه های مختلف در راستای اقتصاد مقاومتی از طریق ایجاد امنیت غذایی در کشور، داده های هواشناسی و کاربرد آنها در توسعه کشاورزی به خصوص در تولید محصولات راهبردی، از اهمیت ویژه ای برخوردار می شوند.
در ادامه مهندس امام دوست رئیس اداره هواشناسی  شهرستان مرند افزود: با تعامل مناسب همکاری به موقع مدیریت و مسئولین جهاد کشاورزی استان و ادارات تابعه با کارشناسان گروه تحقیقات هواشناسی کاربردی و کارشناسان گروه پیش بینی شاهد موفقیت های خوبی در اجرای سامانه مدیریتی تهک کشاورزی باشیم.
در این کارگاه که در راستای اهداف سازمان هواشناسی کشور جهت ظرفیت سازی و توسعه هواشناسی کاربردی تهک (توسعه هواشناسی کشاورزی)در بخش کشاورزی و همچنین اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی و تامین امنیت غذایی در بخش کشاورزی برنامه ریزی شده بود، علاوه بر آموزش ها و آگاهی های لازم در مورد اهداف سازمان هواشناسی کشور در اجرای سامانه تهک در استان ها و آگاهی و اطلاع رسانی به موقع اطلاعیه ها، اخطاریه ها و نحوه استفاده از توصیه های هواشناسی کشاورزی ، توضیحات و آموزش های لازم در مورد هواشناسی کشاورزی و نحوه استفاده و اطلاع رسانی توصیه های هواشناسی کشاورزی توسط آقای اکبر زاده دبیر تهک استان آذربایجان شرقی ارائه شد

5.gif

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید