برپایی مراسم گرامیداشت روز جهانی هواشناسی در اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی
  • تاریخ : 1398/01/04

برپایی مراسم گرامیداشت روز جهانی هواشناسی در اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی

مراسم گرامیداشت روز جهانی هواشناسی با حضور مدیر کل و کارشناسان هواشناسی آذربایجان شرقی در این اداره کل برگزار شد
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی این استان صبح امروز به مناسبت روز جهانی هواشناسی با اهداء گل از کارشناسان شیفت این اداره کل تقدیر بعمل آورد.
مدیر کل هواشناسی آذربایجان شرقی در خصوص نام گذاری این سال تحت عنوان " خورشید ، زمین و هوا گفت :امروزه تغییرات اقلیمی نگرانی و دغدغه همه ماست. این تغییرات تقریباً تمام بخش های اجتماعی-اقتصادی از کشاورزی تا گردشگری، زیرساخت تا سلامت را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بر منابع استراتژیک مانند آب، غذا و انرژی مؤثر است وسرعت توسعه پایدار را نه فقط در کشورهای درحال توسعه بلکه در تمام کشورها کند و حتی آن را تهدید می‌کند.
علی دولتی مهر افزود : با گسترش آگاهی مردم از خدمات هواشناسی، اعتماد و کاربرد این علم در زندگی و برنامه‌ریزی روزانه آنها نقش بسزایی دارد.
وی تصریح کرد : سرویس های هواشناسی حتی اگر از بالاترین کیفیت هم برخوردار باشند، ارزش اقتصادی و اجتماعی را برای خود ایجاد نمی کنند مگر اینکه کاربران در تصمیمات شان از اطلاعات ارائه شده توسط این سرویس ها بهره مند گردند.
 دولتی مهر بیان داشت : نامگذاری روز 23 مارس مصادف با سوم فروردین به نام "روز جهانی هواشناسی"، نشان از توجه و اهمیت این علم در دنیای مدرن امروزی است. سازمان جهانی هواشناسی هر سال یک شعار را برای روز جهانی هواشناسی انتخاب می‌کند و روز جهانی هواشناسی در سال 2019 را "خورشید، زمین و آب و هوا" نام گذاری کرده است. انتخاب این عنوان حاکی از اهمیت فوق العاده خورشید در حوزه هوا، اقلیم و آب است.
وی در ادامه یاد آور شد : انرژی خورشید منحصر به فردترین انرژی تجدید پذیر و منبع اصلی تمام انرژی های موجود در زمین است. حیات بروی زمین از این انرژی قدرت می‌گیرد؛ خورشید در شکل گیری پدیده‌های آب و هوایی و چرخههای هیدرولوژیکی نقشی کلیدی بازی می کند. 
مدیر کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت : در استان آذربایجان شرقی با توجه به شرایط اقلیمی و وضع آب و هوا، اهمیت هواشناسی بیشتر ملموس بوده و از آن جا که آگاهی و شناخت شرایط آب و هوا و تغییرات آن، پیش نیاز اساسی تصمیم گیری ها در تمام زمینه های توسعه پایدار استان است، لذا اینجانب ضمن تشکر از همکاران گرامی هواشناسی استان‌، این روز را به جامعه هواشناسان و اقلیم شناسان تبریک می گویم .
در پایان مراسم مدیر کل ضمن بازدید از مرکز پیش بینی، اداره هواشناسی شرق تبریز و اداره هواشناسی فرودگاهی و جو بالای تبریز، با اهدا گل از کارشناسان شیفت تقدیر بعمل آورد.
1.jpg
2.jpg

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید