بازدید مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی از تاسیسات زیر بنایی و توانمندی های هواشناسی
  • تاریخ : 1397/07/25

بازدید مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی از تاسیسات زیر بنایی و توانمندی های هواشناسی

علیرضا کریمی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی روز سه شنبه 24 مهر 97 ضمن بازدید از تاسیسات زیر بنایی هواشناسی استان، در جریان توانمندی های این اداره کل قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، در ابتدا مطلبی فر مدیر کل هواشناسی استان، به اهمیت علم هواشناسی در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: امروزه نقش هواشناسی در بخشهای مختلف جامعه بخصوص کاهش بلایای جوی از اهمیت ویژه برخوردار است.
وی گفت: هواشناسی در تامین ایمنی و پایداری زیر ساختها نقش موثری دارد و اقدامات پدافند غیر عامل در این حوزه نقش اساسی در کاهش تبعات ناشی از مخاطرات طبیعی را ایفا می کند.
علیرضا کریمی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: هواشناسی در پدافند غیر عامل فوق العاده حائز اهمیت بوده و در حوزه برنامه ریزی یکی از مهمترین آیتم هایی است که می تواند نقش خوب را ایفا کند
وی افزود: هر گونه اعتبار برای هواشناسی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است و سرمایه گذاری های که ضروری و حیاتی است باید انجام شود.
در پایان با توجه به نقش پدافند غیر عامل در امنیت غذایی، دبیر تهک استان به معرفی نقش هواشناسی در کشاورزی، سامانه توسعه هواشناسی کاربردی و نحوه ارسال توصیه ها به کشاورزان و تاثیر توصیه های هواشناسی در کاهش خسارات به محصولات کشاورزی و افزایش کیفت محصول، توضیحاتی را ارایه نمودند.
2.jpg

01.jpg

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید