بازدید مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی از خبرگزاری ایرنا
  • تاریخ : 1398/01/22

بازدید مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی از خبرگزاری ایرنا

علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان آذربایجان شرقی از دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان بازدید و با رئیس این مجموعه گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی، علی دولتی مهر، روز پنجشنبه 22 فروردین به همراه  معاون توسعه و پیش بینی، مسئول حراست و مسئول روابط عمومی با حضور در ایرنای مرکز آذربایجان شرقی با رئیس و کارکنان این مجموعه  دیدار و گفتگو کرد
 مدیر کل هواشناسی استان با اشاره به جایگاه رسانه ها در اطلاع رسانی افزود: جایگاه اصحاب رسانه در ارتقای سطح آگاهی جامعه، حائز اهمیت بوده و از رسانه انتظار این است که در عرصه اطلاع‌رسانی برای انتشار اخبار صحیح، دقیق و به‌موقع تلاش نمایند.
وی در خصوص تجهیز ایستگاه ها افزود: برای تجهیز هر ایستگاه به سیستم خودکار حدود 3 تا 5 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که این صرف اعتبار برای ارتقای سیستم ایستگاه های هواشناسی هزینه نبوده، بلکه سرمایه گذاری است، زیرا اطلاعات هواشناسی به صورت دقیق و آنلاین رویت و ثبت شده و دقت پیش بینی افزایش می یابد.
دولتی مهر، ادامه داد: هم اکنون 171 ایستگاه هواشناسی، 18 ایستگاه سینوپتیک، 101 ایستگاه باران سنجی، 14 ایستگاه خودکار رایانه ای، 18 ایستگاه تبخیر سنجی، 9 ایستگاه اقلیم شناسی و 3 ایستگاه آلاینده سنجی در استان برای ثبت وضعیت و میزان گرد و غبار وجود دارد.
وی گفت: هم اکنون میزان اعتماد عمومی به اطلاعات هواشناسی به بیش از 70 درصد رسیده که با ارتقای سیستم ایستگاه های هواشناسی این میزان باز هم افزایش می یابد.
مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی، پایش، پردازش، تحلیل اطلاعات و تبدیل به محصول، اطلاع رسانی و دریافت بازخورد را از عمده وظایف هواشناسی اعلام کرد.
دولتی مهر با اشاره به ضرورت ارتباط تنگاتنگ بخش کشاورزی با هواشناسی افزود: در زمان کنونی از اطلاعات هواشناسی در بخش کشاورزی به صورت نهاده استفاده می شود و در این راستا اطلاعیه ها، اخطارها و توصیه های هواشناسی به بیش از 100 هزار کشاورز پیشرو و بهره بردار استان ارسال می شود.
وی گفت: اطلاعات هواشناسی در بخش گردشگری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه آب و هوا به عنوان جاذب گردشگری بوده و می تواند در افزایش یا کاهش آمار گردشگران نقش ایفا کند.
در ادامه  محمد عزیزی راد، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی آذربایجان شرقی نیز با قدردانی از زحمات هواشناسی گفت: اطلاعات هواشناسی مقوله ای مهم و تاثیرگذار در جامعه بوده و خبرگزاری جمهوری اسلامی همه تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی وضعیت آب و هوایی به مردم به کار بسته است.
1.jpg

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید