پربازدیدترین اخبار

  بازدید استاندار آذربایجان شرقی از اداره کل هواشناسی استان به مناسبت روز جهانی هواشناسی
  • تاریخ : 1399/01/05

  بازدید استاندار آذربایجان شرقی از اداره کل هواشناسی استان به مناسبت روز جهانی هواشناسی

  دکتر محمدرضا پور محمدی صبح امروز ٤ فرودین ماه مصادف با روز جهانی هواشناسی با حضور در اداره کل هواشناسی استان از نزدیک در جریان فعالیت های این اداره کل قرار گرفت.
  به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، استاندار آذربایجان شرقی ضمن تبریک روز جهانی هواشناسی به هواشناسان و دست اندرکاران این عرصه،‌بویژه مدیریت و کارکنان اداره کل هواشناسی استان،‌ از زحمات ارزشمند این مجموعه تقدیر و تشکر نمود.
  استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت هواشناسی گفت: اطلاعاتی که هواشناسی در اختیار جامعه قرار می دهد در جلوگیری از سیل و مقابله با تغییرات اقلیمی، نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.
  دکتر محمد رضا پور محمدی با بیان اینکه اطلاعات هواشناسی، از شاخص‌های توسعه است، افزود: این اطلاعات در مواقع بحرانی، کمک شایانی به مدیریت بحران می‌کند و از این رو اهمیت آن بسیار زیاد است.
  وی ادامه داد: خوشبختانه امکانات مناسبی در این زمینه در استان وجود دارد اما برخی کاستی های نرم افزاری و سخت افزاری نیز اعلام شده که در بودجه سال جاری، رفع این نواقص و کاستی‌ها مورد توجه قرار می گیرد.
  مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی هم در این بازدید گفت: ۱۲۰ ایستگاه هواشناسی در استان فعال است که پایش وضع هوای استان و تحلیل آن بر اساس نقشه های هواشناسی در تبریز انجام می شود.
  علی دولتی مهر افزود: ایستگاه ها به صورت جاده ای، فرودگاهی و کشاورزی اطلاعات را دریافت و تحلیل می کنند و امسال در کارگروه کشاورزی با ۳۰ هزار کشاورز ارتباط مستقیم برقرار و توصیه های کشاورزی به آنها ارایه شده است.
  وی خاطرنشان کرد: این اطلاعات و توصیه های کشاورزی موجب ایجاد هزاران دلار ارزش افزوده در این بخش شده است.
  دولتی مهر همچنین گفت: البته ۹ رادار هواشناسی در کشور وجود دارد که یکی از آنها در استان فعال است و برای رفع مشکلات پوشش راداری، نصب رادار برد کوتاه در استان ضروری است.
  photo_2020-03-23_10-33-57.jpg
  photo_2020-03-29_13-33-41.jpg
  photo_2020-03-29_13-34-31.jpg
  photo_2020-03-29_13-34-37.jpg
  photo_2020-03-29_13-35-09.jpg

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
 Security code
 
لینک های مفید