افتتاح سامانه مانیتورینگ مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی
  • تاریخ : 1397/06/04

افتتاح سامانه مانیتورینگ مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی

همزمان با گرامیداشت هفته دولت، سامانه مانیتورینگ مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با حضور فرماندارشهرستان تبریز، مدیر کل مدیریت بحران استانداری و جمعی از مسئولین استانی روز یکشنبه چهارم شهریور 97 به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی، مطلبی فر مدیر کل هواشناسی استان در این آیین گفت: این سامانه راهکاری پیشرفته برای پایش یکپارچه شرایط جوی استان و صدور پیش بینی های جوی دقیق تر است.
مطلبی فر افزود: این طرح ، مصوب رویداد تبریز 2018 دبیرخانه ستاد برنامه ریزی و اجرایی استان است که با اعتبار یک میلیارد و 800 میلیون ریال از اعتبارات ملی است.
وی اظهار داشت: در این سامانه اطلاعات 18 ایستگاه هواشناسی زمین و ایستگاه جو بالای مستقر در فرودگاه تبریز ، رادار هواشناسی تبریز ، اطلاعات ماهواره های هواشناسی مختلف ، اطلاعات RVR مستقر در فرودگاه شهیدمدنی تبریز و محصولات متنوع مدل های عددی هواشناسی جهانی و کشوری به صورت آنلاین رصد می شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی روز یکشنبه در آیین بهره برداری از این سامانه گفت: هر چقدر در ارتباط با مسایل هواشناسی اطلاعات به روز باشد به همان اندازه می توان اقدام های پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز حوادث انجام داد.
ظفر محمدی افزود: ارایه پیش آگاهی های به روز و حتی ساعتی هواشناسی به مدیریت ستاد بحران استانداری ضروری بوده و هر چقدر این مرکز به دستگاه های پیشرفته و به روز سامانه های مختلف هواشناسی از جمله پایش زمین و زلزله نگاری مجهز شود، بهتر خواهیم توانست از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری کنیم.
فرماندار تبریز نیز در این آیین گفت: با راه اندازی این سامانه مدیران و مسوولان دستگاه ها می توانند در مواقع بحرانی هشدار و پیش آگاهی های لازم را به منظور انجام اقدامات پیشگیرانه کسب کنند.
علیار راستگو افزود: هر کمکی که از دست فرمانداری برای مسائل هشدار دهنده بر بیاید دریغ نخواهد کرد و مسائل و ضرورت‌های بحرانی در اولویت قرار خواهند گرفت.

 

111.PNG

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید