NoImage
  • تاریخ : 1398/05/20

استقرار 120 ایستگاه هواشناسی در استان

مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی با بیان این‌که 120 ایستگاه هواشناسی در آذربایجان شرقی مستقرهست، گفت: ایستگاه‌های هواشناسی از جمله ایستگاه فرودگاه، کشاورزی و جاده‌ای و غیره در استان پایش جوی استان را انجام می‌دهند.  
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان به مناسبت روز خبرنگار، با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا، ضمن تبریک این روز گفت: اداره کل هواشناسی، دستگاهی است که باید تعامل خود را در راستای اطلاع رسانی با رسانه‌ها افزایش دهد.
وی پایش، پردازش، تحلیل، صدور پیش بینی‌ها و اطلاع رسانی را بخشی از وظایف اداره کل هواشناسی عنوان کرد و گفت: اگر اطلاع رسانی‌های هواشناسی به موقع انجام شود، قطعا بازخوردگیری نیز مطلوب خواهد شد، در بخش بازخوردگیری طبق نظرسنجی، توانسته‌ایم بالای 70 درصد از اعتماد مردم را به خود جلب کنیم و از این پس نیز نسبت به شفاف سازی بیشتر و عملکرد مطلوب تلاش خواهیم کرد.  
وی با بیان این‌که امروزه بحث هواشناسی وارد زندگی مردم شده و به عنوان نهاده‌ در زندگی کشاورزان محسوب می‌شود، گفت: بحث اطلاع جوی یکی از اصلی‌ترین بخش زندگی کشاورزان شده است، خانواده‌ها نیز پیگیر بحث هواشناسی هستند و گسترش دغدغه‌ی مردم و به ویژه کشاورزان در بحث انجام اقدامات کشاورزی، مسئولیت و پاسخگویی سازمان هواشناسی را نیز زیاد می‎کند.  
وی با بیان این‌که مناطق کور در استان بسیار زیاد بوده و باید ایستگاه‌های هواشناسی در آن‌ها راه اندازی شود، گفت: تمامی پارامترهای جوی باید در استان انجام شود، در حال حاضر برخی از ایستگاه‌های هواشناسی در استان نیازمند تجهیز و بروز رسانی هستند که با تامین بودجه می‌توان ایستگاه‌ها را برای پایش تمامی پارامترهای جوی تجهیز کرد.  
وی افزود: راه اندازی سامانه‌ی هشدار وقوع سیل نیز جزو طرح‌های ملی است و اجرای این طرح به صورت بومی در استان‌های سیل خیز نیز مستلزم تامین اعتبارکافی است.
166225.jpg

نظرات خود را مطرح کنید.

دیدگاه خود را درمورد این خبر بیان کنید.


نوشتن پیام 
لینک های مفید