شخصی سازی
فارسی انتخاب زبان US
  • تلفن 134 به صورت شبانه روزي آماده ارائه خدمات به عموم مردم عزيز مي باشد   ***
  • نام گذاری سال 1403: «جهش تولید با مشارکت مردم»   ***
  • شعار سال 2024سازمان جهانی هواشناسی: «خط مقدم اقدام اقلیمی»
1403/01/03

پیام مدیر کل هواشناسی آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی هواشناسی

حبیب عبدلی مدیر کل هواشناسی آذربایجان شرقی در پیامی روز جهانی هواشناسی را تبریک گفت:
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، در پیام  مدیر کل هواشناسی آذربایجان شرقی آمده است:
چهارم فروردین مصادف با 23 مارس از طرف سازمان جهانی هواشناسی به عنوان روز جهانی هواشناسی نامگذاری شده است. این سازمان شعار امسال را « خط مقدم اقدام اقلیمی » اعلام کرده است. برای مدیریت پدیده تغییر اقلیم در مجموع دو رویکرد سازگاری با تغییر اقلیم و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در سطح جهان مطرح است که سازگاری با تغییرات اقلیمی به ویژه در کشورهای در حال توسعه بیشتر مورد توجه می باشد.
گنجاندن تدابیر اتخاذ شده در مورد تغییرات اقلیمی در سیاست‌های ملی، تقویت تاب¬‌آوری با مخاطرات اقلیمی و بلایای طبیعی، تقویت سامانه هشدار سریع و آموزش و اطلاع‌رسانی به عموم در تلاش به کاهش اثرات تغییرات اقلیمی از اقدامات اساسی می باشند.
بدینوسیله فرصت را مغتنم شمرده این مناسبت را به جامعه هواشناسان و اقلیم شناسان، پژوهشگران، دانشجویان این عرصه، بویژه همکارانم در هواشناسی استان آذربایجان شرقی، تبریک عرض می نمایم، و از تلاش تک‌تک شما تقدیر و تشکر می‌کنم. بدون‌شک بدون مسئولیت‌پذیری و تلاش خالصانه شما عزیزان، آنچه امروز به آن افتخار می‌کنیم، میسر نبوده و نخواهد بود. از خداوند برای همه همکاران عزیز توفیق خدمت و موفقیت روزافزون مسئلت دارم.