شخصی سازی
فارسی انتخاب زبان US
  • تلفن 134 به صورت شبانه روزي آماده ارائه خدمات به عموم مردم عزيز مي باشد   ***
  • نام گذاری سال 1403: «جهش تولید با مشارکت مردم»   ***
  • شعار سال 2024سازمان جهانی هواشناسی: «خط مقدم اقدام اقلیمی»
1402/07/18

جلسه شورای اداری هواشناسی آذربایجان شرقی با حضور مسئولین منطقه آزاد ارس

اولین جلسه شورای اداری هواشناسی آذربایجان شرقی روز یکشنبه 16 مهرماه با حضور مسئولین در سالن اجلاس منطقه آزاد ارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، اولین جلسه شورای اداری هواشناسی آذربایجان شرقی با حضور حجت الاسلام اسماعیل هادوی، امام جمعه شهرستان جلفا، مرتضی مینوئی مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی، حبیب عبدلی مدیر کل هواشناسی، مسئولین ادارات منطقه آزاد ارس و کلیه روسای ادارات هواشناسی استان، روز یکشنبه 16 مهر در سالن اجلاس منطقه آزاد ارس برگزار شد.
حبیب عبدلی مدیر کل هواشناسی استان در این جلسه گزارشی از وضعیت جوی استان و منطقه آزاد ارس ارائه، و نقش هواشناسی در حوزه های مختلف تشریح کرد.
وی با اشاره به پتانسیل منطقه آزاد ارس در حوزه گردشگری و کشاورزی،  خواستار توجه ویژه مسئولین شهرستانی و استانی به بخش هواشناسی در این منطقه شد.
حجت الاسلام اسماعیل هادوی، امام جمعه شهرستان جلفا نیز در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات هواشناسی استان در اطلاع رسانی به موقع وضعیت جوی، استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در همه شهرستان ها جهت اطلاع رسانی پیش بینی و هشدارهای هواشناسی، تاکید کرد.
مرتضی مینوئی مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی در این جلسه، گفت: اطلاع رسانی بموقع هشدار های هواشناسی در استان موجب پیشگیری از مخاطرات جوی در راستای حفاظت از جان و مال مردم شده و از این رو هواشناسی دست راست مدیریت بحران در مقابله با مخاطرات و بلایای طبیعی است.
گفتنی است در حاشیه این جلسه از ادارات هواشناسی شهرستان جلفا و سراب  به عنوان ادارات برتر و ایستگاه های هواشناسی شهرستان بناب، چاراویماق و ورزقان به عنوان ایستگاه هواشناسی برتر تقدیر شد.
 

خبر از نگاه تصویر


جلسه شورای اداری هواشناسی آذربایجان شرقی با حضور مسئولین منطقه آزاد ارس