شخصی سازی
فارسی انتخاب زبان US
  • تلفن 134 به صورت شبانه روزي آماده ارائه خدمات به عموم مردم عزيز مي باشد   ***
  • نام گذاری سال 1403: «جهش تولید با مشارکت مردم»   ***
  • شعار سال 2024سازمان جهانی هواشناسی: «خط مقدم اقدام اقلیمی»
1403/01/05

بازدید استاندار آذربایجان شرقی از هواشناسی استان به مناسبت روز جهانی هواشناسی

مالک رحمتی استاندار هواشناسی آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی هواشناسی از اداره کل هواشناسی استان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی، «مالک رحمتی»، روز شنبه به مناسبت روز جهانی هواشناسی در بازدید از اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی افزود: در زمان کنونی جامعه مخاطب هواشناسی خیلی گسترده شده و مردم برای انجام مسافرت و تصمیم گیری در خصوص فعالیت های خود به دنبال اطلاع از وضعیت هواشناسی هستند.
وی با بیان اینکه سرعت عمل بالا و به‌ هنگام بودن پیش‌بینی‌ها می‌تواند جلوی بسیاری از خسارت‌های فردی و اجتماعی را در کشور بگیرد، اظهار کرد: این پیش بینی ها در زندگی جاری مردم حتی نحوه لباس پوشیدن، رفتن به سفر و گشت و گذار و و نظافت و خانه تکانی آنان اثر می گذارد.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: اگر زمانی گزارش ها و پیش بینی های هواشناسی به درد فرودگاه ها، ادارات و بخش کشاورزی می شد، اکنون وارد زندگی توده مردم شده است و می تواند از بروز بسیاری از خسارت ها به مردم پیشگیری کند.
رحتمی، با بیان اینکه هر چه پیش بینی های هواشناسی دقیق تر باشد، میزان خسارت ها کاهش می یابد و عموم مردم بیشتر بهره مند می شوند، ادامه داد: گزارش ها و پیش بینی های هواشناسی همچنین در بعضی از سیاست های مدیریت کشور نیز اثرگذار شده است.
وی یادآور شد: این گزارش ها علاوه بر تاثیر در زندگی معمولی و تصمیم سازی برای تصمیم گیری مردم، در مدیریت و تصمیم گیری های مسوولان نیز موثر است و مسوولان با اطلاع از پیش بینی پدیده های طبیعی مانند سیل، طوفان و گرد و غبار می توانند از میزان خسارت ها بکاهند.
استاندار آذربایجان شرقی، استفاده از اطلاعات هواشناسی را به ۲ دوره قبل از تولید گوشی تلفن های هوشمند و بعد از آن تقسیم کرد و گفت: پیش از تولید و گسترش گوشی های تلفن هوشمند مردم برای اطلاع از وضعیت هواشناسی باید تا پایان اخبار منتظر می شدند تا گوینده خبر یا کارشناس هواشناسی، گزارش هواشناسی را اعلام می کرد.
رحمتی، افزود: در زمان کنونی با توجه به فعال بودن حدود ۴۰ میلیون گوشی تلفن هوشمند در کشور، مردم با نصب نرم افزارهای مربوط به هواشناسی در هر لحظه می توانند از گزارش ها و پیش بینی های هواشناسی اطلاع کسب و بر اساس آن تصمیم گیری کنند.
وی با اشاره به اهمیت و حساسیت کار اداره کل هواشناسی، اظهار کرد: فعالیت در این سازمان، کاری خیر و حسنه است و آثار مثبتی را به صورت سلسله وار در جامعه می گذارد و از عوامل رشد و افزایش بهره وری در زندگی کنونی مردم به شمار می رود.
 

خبر از نگاه تصویر


بازدید استاندار آذربایجان شرقی از هواشناسی استان به مناسبت روز جهانی هواشناسی